PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683180}

Furia

Fury
7,3 167 932
oceny
7,3 10 1 167932
6,5 21
ocen krytyków
Furia
powrót do forum filmu Furia

Skąd tak niska ocena?
1. Już dawno tak się nie wynudziłem. Scenariusz jest płytki jak kałuża. Akcja mocno średnia.
2. Papierowe charaktery. Kogo więc mamy w załodze?
- Charyzmatyczny dowódca załogi? Check.
- Jakiś agresywny prostak, którego zapędy reszta załogi musi hamować? Check
- Jakiś dziwak, w tym przypadku nawiedzony kolo cytujący wersy z Biblii? Check
- Jest też latynos, którego prawie wyparłem z pamięci 4 minuty po filmie więc nie kojarzę go z niczego szczególnego
- No i młokos - żółtodziób, który dopiero się uczy rzemiosła wojennego.
3. Dialogi. Koszmar. Dupa i k****a odmieniane przez wszystkie przypadki trzeba było czymś urozmaicić. Z braku pomysłu... wprowadzono do scenariusza wspomnianego wyżej kolesia o ksywie "Biblia". Tak więc prócz tego, że żołnierze klną to sobie cytują gotowce z Biblii. Genialny zapychacz czasu :/
4. Niemcy to oczywiście debile pchający się na czołg gęsiego lub też biegający chaotycznie dookoła niego jak małpy w gaju. Taktykę chyba układał im Stalin i NKWD ;) Tłumaczę to sobie tak, że Amerykanie wciąż w pamięci mają zastępy osadników broniących się powozami w kręgu przed osaczającymi ich Indianami :) No, western pełną gębą ;)

Dlaczego powstał ten film? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę.
Produkcja nie stanowi żadnej wartości dodanej.
Nie rozumiem skąd tak wysoka ocena na Filmwebie. "Furia" powinna być jednym z odcinków jakiegoś filmu wojennego typu "Kompania Braci" a nie oddzielną historią.

Co było fajne?
Nie znajduję plusów.

2/10
Nie polecam, straszny kapiszon.

_MAX_

"kąd tak niska ocena?
1. Już dawno tak się nie wynudziłem. Scenariusz jest płytki jak kałuża. Akcja mocno średnia.
2. Papierowe charaktery. Kogo więc mamy w załodze?
(...)"

LOL. Koleś, kompletnie nie zrozumiałeś ego filmu! To jest film psychologiczny, a nie dokument o II WŚ

facebooktosyf

Jaki ????

ocenił(a) film na 8
_MAX_

Żadnej wartości nie stanowią twoje wypociny

ocenił(a) film na 10
Pablo1452

MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MASZ swoje zdanie i to szanuje!!!
Ja jestem ratownikiem gorniczym i muszę liczyć na oj zespół tak samo jak w tym filmie
Jest brud smród iiiiiiiiiii
To czego ty nie doznałeś PRACY (LUB W ICH WYKONANIU WOJNY)
POZDRAWIAM

ocenił(a) film na 3
_MAX_

Super ze sa tacy madrzy ludzie jak Ty. W koncu ktos trzezwo i doskonale ocenił ten film . Ja dalem 4 za mundury i pojazdy z IIWW reszta kicz i PROPAGANDA .ydów z usa. Potyczki tak zenujace ze to poprostu jakis cyrk czarna komedia . Najbardziej razaca scena nie do przelkniecia potyczka z tygrysem...jedno zasadnicze pytanie ? Optyka w Tygrys byla znakomita wiec po co ruszali do przodu ? Wystarczy ze by stali i strzelali zaczynajac od wyeleminowania czolgu Fury jako pierwszego bo tylko on zagrazal Tygrysowi z lufa 75. Jeszcze moze by przeszedl ten pojedynek jak shermanow byloby z 10 . O reszcie nawet nie wspomne a koncowka to tak sie usm8alem ze plakalem ze smiechu...wiec to byl film o IIWW ? WTF? Kiedy skoncza sie nie prawdziwe propagandowe filmy na temat IIWW ?

_MAX_


trudno wysiedziec na filmie? PROBLEM Z PROSTATĄ/ZWIERACZEM WYLECZY CI UROLOG/PROKTOLOG.

ocenił(a) film na 7
_MAX_

Jakkolwiek masz sporo racji, w tym co piszesz, tak... Nie idzie brać na poważnie tego komentarza, z powodu Twojej ''histerycznej'' oceny tego filmu. A ten jako całość, po prostu się broni... Obraz jest typowym, nie aspirującym do niczego ''więcej'', kinem rozrywkowym, i jako taki... Ogląda się go całkiem przyjemnie. Nawet ze świadomością oklepanych schematów konstrukcji takiego filmu :) Przy tego rodzaju kinie, trzeba po prostu przymknąć oko na pewne, heh... -Głupoty ?? ''Ustępstwa'' od logiki ??

PS. Pod koniec wojny Niemcy, to raczej już nie mieli tak dobrego i doświadczonego wojska, więc ich zachowanie w chwili zaskoczenia nie jest wcale takie nielogiczne... A na pewno jest bardziej logiczne od Twojej subiektywnie-nieobiektywnej oceny. Przecież za same kostiumy i muzykę ten film zasługuje na 2 oczka więcej, mordo :o

Nie oceniaj filmów tak emocjonalnie, a przynajmniej nie na takim portalu jak ten, który, w swoim założeniu, ma pomagać reszcie jego społeczności. PzdRoo

ocenił(a) film na 3
_MAX_

Zgadzam sie

_MAX_

świeżo po filmie, moim zdaniem film dobrze pokazujący realia II wojny światowej, brutalny bez jakiejś większej głębki poprostu oni nas albo my ich. Postacie stereotypowe, ale chyba o to chodziło, pokazanie że żołnieżami są najzwyklejsi ludzie ze swoimi słabościami, mający wady i zalety, nie są wyidealizowani wrecz przeciwnie są pokazani jako brutalni, chamscy. Oczywiście w filmie nie brakuje kiczowatości, niemcy niczym szturmowcy z gwiezdnych wojen, czyli zero cela, zero inteligencji, padają jak kłosy zboża. Moim zdaniem dobry film na późny wieczór jak już dzieciaki śpią, ale też żaden wiekopomny hit.

_MAX_

Zgadzam się :) To czterej pancerni bez psa. Sceny walki z Tygrysem idiotyczne i nierealne

ocenił(a) film na 2
_MAX_

Szczerze? To się za bardzo rozpisałeś ;-) Jak przed seansem rzuciłem okiem na oceny, to sobie pomyślałem "Przesadzasz". A jednak nie... Owszem, mógłbym dać mu "4", ale w poczuciu frustracji ;-) i przy beznadziejnej grze Pitta przyłączyłem się do "2".
Dla mnie wystarczy stwierdzenie: kolejna hollywod'zka szmira.
Ten film jest z minuty na minutę coraz gorszy i to zaczynając jakoś od początku. Na ogół jestem bardziej pobłażliwy, ale tu nie zdzierżyłem.
Gwoli ścisłości - jeśli ktoś widział mało filmów o tej tematyce (są tacy poza 0-10 lat?), to może obejrzeć, może się i spodoba. Pozostałym odradzam.

ocenił(a) film na 7
GdzieToKino

Właśnie Pitt zajebiście zagrał, takiego umęczonego wojną harakterniaka. Same jego gesty i miny były kozackie, był najlepszy w tym filmie z aktorów chociaż reszta też dała radę. Najgorsza była ostatnia walka tak odrealniona że masakra, no ale to film w końcu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones